Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

CO PODLEGA DZIEDZICZENIU?

W zasadzie nie ma przepisów, które regulowałaby kwestię tego co może podlegać dziedziczeniu. Czy ustawowo, czy zgodnie z testamentem spadkobiercy mogą dziedziczyć niemal wszystko: od nieruchomości przez ruchomości typu samochód aż po najdrobniejsze rzeczy, które – mogłoby się wydawać – nie mają wartości, a stanowiły szczególnie ważny przedmiot w życiu zmarłego. Jedyną, istotną kwestią jest, aby zmarły spisując testament dokładnie określił wszystkie składniki swojego majątku w tym komu chce je przekazać i – ewentualnie – pod jakimi warunkami. Ponieważ nie istnieje jeszcze testament online, a skuteczny testament trzeba potwierdzić u notariusza ważne jest, ażeby razem z notariuszem sprawdzić czy wszystkie elementy dokumentu są zgodne i prawidłowe tak, żeby w przypadku konieczności ogłoszenia tegoż nie było żadnych problemów.

DZIEDZICZENIE A SPISANY TESTAMENT

Bardzo ważne dla spadkobierców jest dziedziczenie pasywów majątku czyli długów. Jeszcze do niedawna przyjmując spadek przyjmowało się go ze wszystkimi długami. Dziś, dzięki zmianie wprowadzone 10 października 2015 roku jest możliwość skorzystania z przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza co znaczy, że po pierwsze osoba przyjmująca spadek ma obowiązek sporządzić wykaz inwentarza i przedłożyć go do sądu spadku a po drugie za długi odpowiada do wysokości aktywów majątku, którego stała się spadkobiercą. Niezależnie od tego czy zawczasu przyjdzie do nas testament online czy też zobaczymy go dopiero u notariusza i tak jego treść niekoniecznie musi odzwierciedlać realny stan majątku dlatego warto od razu zdecydować się na przyjęcie spadku w nowej, bezpiecznej formie. Od niektórych składników spadku odprowadza się podatek, od innych jest zwolnienie.

 

Ma to swoje zastosowanie w przypadku darowizny i w przypadku spadku, tak jest m. in. z gruntem rolnym. Inne nieruchomości są opodatkowane w zależności od stopnia pokrewieństwa, bowiem w świetle prawa przyjęcie spadku jest wzbogaceniem się. Jeśli otrzyma się wcześniej skanem testament online i tym samym pozna przynależne dla siebie składniki masy spadkowej będzie można orientacyjnie obliczyć wysokość podatku.