Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Drewniane czy syntetyczne – jakie pałki wybrać?

Jak wiadomo, pałki perkusyjne to nieodłączny element każdego wyposażenia do gry na perkusji. O ile perkusję, czy to tradycyjną, czy w wersji elektronicznej kupujemy zwykle raz na bardzo długi czas, o tyle pałki perkusyjne to niejednokrotnie najczęściej wymieniane elementy wyposażenia perkusisty. Od tego, jak wiele czynników uwzględnimy wybierając pałki perkusyjne zależy to, jak długo z powodzeniem będziemy mogli z nich korzystać.

O czym zatem należy pamiętać podczas zakupu? Wiele osób, które są w początkowym stadium zajmowania się grą na perkusji potrafi ulec firmom, które tworzą doskonałe inne produkty. Zwracanie uwagi wyłącznie na nazwę producenta podczas wyboru pałek perkusyjnych okazuje się jednak błędem, ponieważ bardzo często tańsze odpowiedniki pałek do gry na perkusji mogą się okazać bardziej dla nas odpowiednie.

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o pałki do gry na perkusji istnieje duża różnorodność. Możemy więc zdecydować się na pałki wykonane z naprawdę różnych rodzajów drewna takich, jak dąb czy klon lub wybrać opcję pałek wykonanych z syntetycznego materiału. Wtedy trzeba się spodziewać nie tylko różnych dźwięków, jakie wydają pałki wykonane z zupełnie innych materiałów, ale nie tylko. Również cena pałek wykonanych z materiałów syntetycznych jest zwykle o wiele wyższa niż cena pałek drewnianych, chociaż tutaj wszystko zależy od konkretnego materiału.

Obecne są na rynku pałki do gry na perkusji wykonane z takich tworzyw, jak nylon albo poliuretany. Natomiast drewniane pałki również mają swoich zwolenników, którzy często powołują się na fakt, że drewniane pałki do gry na perkusji często pozwalają na o wiele dłuższą grę z uwagi na mniejszą potliwość dłoni podczas długiego kontaktu z materiałem naturalnym, jakim jest drewno. Trzeba przyznać, że wybór pomiędzy drewnianymi i pałki perkusyjne syntetycznymi pałeczkami perkusyjnymi może być trudny zwłaszcza dla początkujących perkusistów, dlatego warto sięgnąć porady kogoś, kto ma o wiele większe doświadczenie w tej dziedzinie.