Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej

Ważne jest, aby mieć pewność, że osoba prowadząca badanie jest odpowiednio wykwalifikowanym terapeutą zaburzeń integracji sensorycznej i w trakcie badania będzie wiedziała, ze ma przed sobą wymagające dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dzieje się tak, gdyż od prawidłowo postawionej diagnozy zależą efekty terapii. Nieprawidłowe oddziaływania, przełamywanie ograniczeń dziecka na siłę, co często próbują robić rodzice i nauczyciele, może być w niektórych wypadkach nawet szkodliwe, dlatego wybór terapeuty jest bardzo istotny. Musi to być osoba wykształcona, fachowa, profesjonalna, mieć dobre podejście do dzieci i naprawdę znać się na swojej pracy. W innym przypadku wszystko będzie przeprowadzone nieodpowiednio i przyczyni się do powstania nowych problemów.

dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej wymaga odpowiedniej opieki dobrego terapeuty.

dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej może mieć kłopoty już od bardzo młodego wieku, nawet w okresie niemowlęcym. Jeżeli efekty terapii są pozytywne, dziecko jest w stanie w sposób bardziej efektywny automatycznie przetwarzać i wykorzystywać skomplikowane informacje sensoryczne. Ma to odbicie w życiu codziennym, samopoczuciu malucha i funkcjonowaniu całej rodziny. Ma to także odbicie przede wszystkim w szkole, czyli tam gdzie pojawiają się największe trudności. Dziecko z zaburzeniami integracji sensorycznej może być niesprawiedliwie i niesłusznie postrzegane jako to mniej zdolne, mniej bystre i leniwe.

Jest to bardzo krzywdząca opinia. Integracja odbywa się automatycznie, gdy wszystkie układy zmysłowe działają bez zarzutu. Jakie zmysły są kluczowe w rozwoju? Okazuje się, że wbrew pozorom, aby sprawnie się uczyć dziecko potrzebuje danych nie tylko ze wzroku i słuchu, ale fundamentem są informacje ze zmysłu dotyku i równowagi które rozwijają się wcześniej, jeszcze w łonie matki. Wiele osób o tym zapomina i naraża swoje dzieci na niebezpieczeństwo związane z dostawaniem się różnego rodzaju używek do organizmu kobiety w ciąży.