Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Pasy klinowe – zastosowanie

Pas klinowy stosowany jest w przekładniach. Jest to część przeważnie stosowana w pojazdach samochodowych. Często się spotyka stwierdzenie, że ktoś musi wymienić pasek klinowy.

Najczęstszym miejscem, w jakim się go stosuje to na alternatorze. Jednocześnie pasy klinowe stosowane są przy pompach wspomagania układu kierowniczego jak i pompach wody. Służy on do napędzania i jest zakładany na kołach zębatych, dlatego też jego wewnętrzna faktura jest ząbkowana – specjalnie do założenia na koła zębate w celu oporu – napędzania. Pasek klinowy, gdy dostanie się do niego woda potrafi się ślizgać, przez co nie napędza kół tak jak powinien, dlatego jeżeli silnik jest odsłonięty od spodu to trzeba uważać podczas jazdy w deszczu – na kałuże.

pasy klinowe dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i przeznaczone są do różnych pojazdów, dlatego przy wyborze odpowiedniego bardzo ważne są jego oznaczenia. Na każdym pasie klinowym po zewnętrznej stronie, która jest płaska, widnieje nadruk z symbolami. Ułożone są one w standardowym porządku. Oznaczają kolejno:

– pierwsza litera to symbol profilu pasa klinowego

– drugi zapis jest cyfrowy – oznacza szerokość pasa wyrażoną w milimetrach

– trzeci element oznaczenia to długość pasa również wyrażona w milimetrach

pasy klinowe ze względu na swoją budowę ma grubość, ale tego nie podaje się w zapisie, podaje się natomiast długość pasa po wewnętrznej stronie

Wszystkie te symbole są na każdym pasie klinowym ułożone w takim samym porządku, więc przy wymianie pasa najlepiej jest zdjąć pas klinowy do wymiany i z nim – jako wzorem – udać się do sklepu lub do salonu.

Czasami w wyniku użytkowania pojazdów oznaczenia na pasach klinowych się wycierają, dlatego też pas klinowy wzięty na wzór pomaga sprzedawcom w doborze odpowiedniego na podstawie porównań. Wszystkie wymiary pasów klinowych opisane są w polskiej normie.

Pasy klinowe to bardzo ważny element pojazdów mechanicznych, bez pasa nie da się odpalić pojazdu jak i jednocześnie nie będzie on pracował tak jak powinien, czyli poprawnie.