Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Tkanka tłuszczowa brunatna, czyli tak zwany dobry tłuszcz

W czasach, kiedy każdy walczy o piękną i wysportowaną sylwetkę, tłuszcz jest największym wrogiem zdrowego i smukłego ciała. Niewiele osób wie jednak, że organizm człowieka rozróżnia dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: pierwszy to tkanka tłuszczowa biała, drugi zaś to tkanka tłuszczowa brunatna. Ta druga nazywana jest przez specjalistów dobrym tłuszczem, ponieważ spełnia kilka ważnych funkcji w ludzkim organizmie.

Kilka faktów na temat części organizmu człowieka jaką jest tkanka tłuszczowa brunatna:

• występuję w większych ilościach przede wszystkim u noworodków i małych dzieci

• maleje wraz ze wzrostem i wiekiem organizmu człowieka

• w większych ilościach występuje u sportowców i osób uprawiających regularnie sport

Ilość dobrego tłuszczu zwiększają skutecznie dwie rzeczy: stosowana regularnie krioterapia i aktywność fizyczna. Mało znana tkanka tłuszczowa brunatna pełni bardzo ważną funkcję w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, nie jest więc znienawidzonym przez wszystkim tłuszczem pojawiających się na ciele w postaci nieestetycznych fałdek. Zapobiega też insulinooporności, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na cukrzycę i obciążonych innymi poważnymi chorobami.

Nie bez powodu sportowcy i osoby regularnie uprawiające sport mówią o tym, że nie każdy tłuszcz jest zły. Wiedzą po prostu jaką rolę odgrywa dobry tłuszcz. Co więcej, tkanka tłuszczowa brunatna pomaga utrzymać też prawidłową temperaturę ciała. Dlatego też bardzo ważna jest dla dzieci i noworodków, a także dla osób pracujących w bardzo niskich temperaturach. Walcząc z nadwagą, walczymy więc przede wszystkim z tkanką tłuszczową białą i to ją mają spalać ćwiczenia fizyczne i dobra dieta.

Badania medyczne wykazały, że u dorosłych tkanka tłuszczowa brunatna występuje przede wszystkim w okolicy nadobojczykowej i szyi, choć przez długie lata uważano, że dorośli w ogóle takiej tkanki nie posiadają. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że jej niewielkie i śladowe ilości znajdują się w komórkach tkanki tłuszczowej białej. Jak widać więc, nie da się mieć ciała bez grama tłuszczu, bo to po prostu niebezpieczne, a wręcz niemożliwe.