Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Uprawnienia w zakresie elektryki

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności. Przecież bez prądu nie działa nam telewizor, lodówka, mikrofalówka, laptop czy Internet. Nie możemy także naładować baterii w swoim telefonie komórkowym. Dlatego w dzisiejszych czasach tak ważnym zawodem jest elektryk. Wszystkich elektryków w naszym kraju zrzesza Stowarzyszenie Elektryków Polskich, w skrócie SEP. Elektryk, który ukończy szkolenia i kursy Stowarzyszenia uzyskuje uprawnienia SEP.

Kursy i szkolenia dzielą się na różne kategorie, ale każde z nich kończy się egzaminem państwowym. Potwierdzeniem zdobycia uprawnień SEP jest świadectwo posiadania danych kwalifikacji. Podczas szkoleń można nabyć uprawnienia SEP w zakresie konserwacji, obsługi, montażu, pomiarów kontrolnych oraz dozoru sieci, zespołów i maszyn elektroenergetycznych. Posiadane kwalifikacje informują o nabytej wiedzy i umiejętnościach z bardzo wielu bardziej bądź mniej pokrewnych dziedzin. I tak na przykład elektryk mający uprawnienia sep potrafi przeprowadzić pomiar zużycia energii elektrycznej i mocy, zanalizować rezultat wykonanych pomiarów oraz zna główne wielkości w elektryce. Po takim przeszkoleniu elektryk umie także odpowiednia zachować się w czasie nieprzewidzianych sytuacji typu pożar, awaria bądź zagrożenie bezpieczeństwa ruchy.

Zna podstawy pierwszej pomocy przedlekarskiej i potrafi jej udzielić osobie poszkodowanej. Umie rozpoznać i wie jak używać sprzętu przeciwpożarowego typu gaśnice proszkowe, koc gaśniczy oraz zna przepisy prawne z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Elektryk z uprawnieniami SEP zna się na zabezpieczeniach przeciwprzepięciowych oraz odgromowych, ochronie środowiska naturalnego w zakresie używanych maszyn czy instalacji oraz zagrożeń z nich wynikających. Stosuje wskazania i normy procedur podczas tworzenia sieci, instalacji i urządzeń pamiętając o zasad praktycznego korzystania z paliw i energii oraz ograniczeń z nimi związanych. Uzyskane uprawnienia sep są czasowe i należy je odnawiać co 5 lat.