Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Windy z wbudowaną maszynownią

Winda, inaczej nazywana dźwigiem szybowym, jest w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem bloku, biurowca oraz budynku użytku publicznego. Ze względu na osoby starsze, niepełnosprawne oraz matki z wózkami każdy nowoczesny gmach powinien być wyposażony w windę. Nie jest to już, jak uważano kilkanaście lat temu, szczyt snobizmu tylko bardzo dobre techniczne i konstrukcyjne rozwiązanie. W windzie można przewozić osoby, towary, wózki inwalidzkie, łóżka szpitalne, a także elementy sprzęt specjalny (budowlany bądź teatralny). Kiedyś windę poruszała siła ludzkich mięśni lub zwierząt pociągowych – pierwsze dźwigi używane były w starożytnej Rzymie do budowy między innymi Koloseum.

Obecnie stosuje się napęd elektryczny, hydrauliczny lub śrubowy, czyli dźwigi, w których maszynownia windy jest konieczna. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się windy bez maszynowni. Patrząc na windę od strony technicznej to jest to urządzenie składające się z kabiny, które zwykle porusza się w szybie wewnątrz jakiejś konstrukcji (najczęściej budynku). Występuję kilka bądź kilkanaście rodzajów dźwigów, w zależności od tego w jakiś sposób je dzielimy. Ze względu na konstrukcję szybu wyróżniamy: windę z maszynownią lub liniową, windę bez maszynowni i z otwartym szybem. Natomiast maszynownia windy może być górna, dolna i boczna. Jest to miejsce w szybie gdzie znajduje się silnik, hamulce, mechanizmy napędowe, agregat, itp. (w zależności od rodzaju napędu dźwigu). Współczesne maszynownie wind są ciche, a ich praca jest energooszczędna.

Dzięki temu koszty eksploatacji są niskie, a serwisowanie bardzo rzadkie. Dostęp do części zamiennych jest bezproblemowy i stały, natomiast konserwacja nie przysparza żadnych kłopotów. W tego typu maszynowniach wind zostaje wykorzystana maksymalnie przestrzeń szybu, w której winda się porusza. Przeznaczenie tego typu wind z maszynownią to transport towarów, osób i wózków inwalidzkich w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Spełnione europejskie standardy pozwalają na rozwój firmy w Polsce i zagranicą.