Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Zasady użytkowania

Bateria musi być utrzymana w czystości i suchości. Jest to podstawa do uniknięcia tworzenia się osadu na końcówkach, na ścianach skrzyń itd., co w konsekwencji może doprowadzić do utraty prądu i korozji. Od czasu do czasu naoliwić końcówki. Baterie mało używane Baterie nie używane muszą być trzymane w środowisku przewiewnym, suchym i nie zapylonym. Nie należy nigdy pozostawiać rozładowanej baterii na dłużej niż 2 dni. Przed dłuższym okresem dezaktywacji baterii należy ją najpierw całkowicie naładować. Środowisko, gdzie przeprowadza się ładowanie baterii musi być dobrze wentylowane. W pobliżu baterii zabrania się na przykład palenia papierosów. Akumulator trakcyjny zasilany jest bateriami trakcyjnymi.

Gdzie stosuje się akumulatory trakcyjne ?

Przy pracy w magazynie, firmie produkcyjnej, składowaniach materiałów oraz większych hurtowniach, firmach transportowych i centrach dystrybucyjnych ogromną rolę odgrywają wózki widłowe. Potocznie nazywane również sztaplarkami w praktyce to wózek jezdniowy podnośnikowy. Zasilane są one takim elementem jak akumulator trakcyjny. Jak sama nazwa wskazuje służy on do podnoszenia i przemieszczania określonego rodzaju ładunku. Ładunek przewożony za pomocą sztaplarki jest ładunkiem o znacznej masie sięgającym nawet kilkudziesięciu ton. Wózki widłowe wykorzystywane są przede wszystkim do transportu na nieduże odległości w celu magazynowania lub załadunku/rozładunku samochodów dostawczych. Dla ułatwienia transportu oraz składowania ładunek umieszczany jest na drewnianych bądź plastykowych paletach specjalnie przystosowanych dla wózków widłowych. Akumulator trakcyjny to element, który zasila wózki widłowe. Ze względu na typ sztaplarki można ją podzielić na naładowaną, unoszącą, podnośnikową oraz ciągnikową i specjalną. Najczęściej mamy do czynienia z wózkami czołowymi jednak w magazynach lub składowaniach o małej przestrzeni miedzy regałami stosuje się wózki boczne. Zastosowanie wózków bocznych jest konieczne z tego względu, że wózek czołowy miałby zbyt małą przestrzeń do manewrowania, co może skończyć się uszkodzeniem materiału transportowanego bądź regałów, na których ładunek jest składowany.