Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Rejsy szkoleniowe i wypoczynkowe

Nasza oferta skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, pragnących spędzić czas na nowoczesnym jachcie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, jesteśmy w stanie More »

Rejsy po morzach całego świata

Rejsy po morzach całego świata

Przygoda czeka za twoim rogiem i możesz skorzystać z niej, jeżeli tylko marzą ci się nowe doznania, a najbliższe wakacje mają być twoim wspaniałym czasem na odpoczynek oraz ucieczkę od codziennych problemów More »

Czas na udane wakacje

Czas na udane wakacje

Nasza firma to ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie organizowania niezapomnianych rejsów na jachtach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów, pragnących wypoczywać w najlepszych dla siebie warunkach. Nasza oferta skierowana jest do tych More »

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Czarter jachtów w najpiękniejszych miejscach

Marzysz o tym, aby odpocząć od codziennego zgiełku miast, a także problemów, z jakimi musisz mierzyć się na co dzień? Szukasz miejsca idealnego do odpoczynku, w którym ty oraz twoja rodzina poczujecie More »

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Wczasy na miarę twoich oczekiwań

Marzysz o tym, aby spędzić kolejne wakacje w możliwie najlepszych warunkach i móc cieszyć się wspaniałą pogodą, a także ogromną liczbą atrakcji oraz możliwości, jakie na ciebvie czekają? A może chcesz uciec More »

 

Zobowiązania właściciela tartaku

Posiadanie własnej działalności opierające się na świadczeniu usług tartacznych to bardzo poważne przedsięwzięcie. Właściciel takiego miejsca bierze na siebie znaczną odpowiedzialność za poprawne działanie firmy, bezpieczeństwo pracowników oraz ciągłość zleceń. Tę ostatnią można sobie dziś zapewnić między innymi przez świadczenie wysokiej jakości usług. Konkurencja jest znaczna, ale dobry warsztat zawsze się obroni. Prowadząc tartak mobilny trzeba mieć świadomość, że wykorzystuje się tam urządzenia, które mogą niestety być dość niebezpieczne. Do takich zalicza się chociażby trak objazdowy, który odpowiedzialny jest za obróbkę drewna okrągłego na tarcicę.

Już sam fakt tego, że w miejscu pracy znajduje się wspomniany wcześniej trak objazdowy powinien dawać dużo do myślenia. Tak na prawdę trzeba chronić nie tylko swoich pracowników, ale również zleceniodawców uświadamiając ich, że skoro maszyna dobrze radzi sobie z twardym drewnem, to równie dobrze poradzi sobie z ich kończynami, których przecież nikt nie chce stracić. Może się to wydawać trochę przesadne oraz nazbyt kolokwialne, ale przecież taka jest prawda i nie potrzebne są tu żadne wyszukane słowa, co do których wątpliwości raczej nikt nie ma. w

Jakie więc dokładniej zobowiązania czekają na właścicieli tartaków?

Tu lista byłaby bardzo długa jeśli miałaby zawrzeć wszystkie informacje. Warto więc powiedzieć tylko kilka słów o tych najważniejszych.

Tak więc do obowiązków przedsiębiorcy należy przede wszystkim:

• pozyskiwanie dobrych źródeł drewna do dalszej obróbki

• utrzymywanie maszyn i urządzeń do pracy w nienagannym stanie technicznym

• przeprowadzanie obowiązkowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dla pracowników

• uświadamianie klientów o realnych zagrożeniach wynikających z mobilnych prac tartacznych.

Jest tego znacznie więcej a nawiązując do zagrożeń warto dodać, że nie sam trak objazdowy tworzy największe. Czasem nawet ludzie mogą być względem siebie zagrożeniem jeśli nie stosują się do określonych zasad.